Ogłoszenia

I Niedziela Adwentu

Białogard, 03.12.2023 r.

 1. W liturgii Kościoła obchodzimy: w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dziś rozpoczynamy Adwent i nowy rok kościelny. Roraty, czyli msze wotywne o NMP w Adwencie, będą odprawiane wieczorem w poniedziałki, środy i piątki. W te dni zapraszamy szczególnie dzieci, z lampionami. Dla nich przygotowaliśmy specjalne zadania na Adwent. W pozostałe dni – będą Msze św. adwentowe. Godziny Mszy św. – bez zmian: (JD: – 17:00; JR – 7:00 i 18:00).
 3.  W piątek, z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia – zapraszamy na „Godzinę łaski” przed Najświętszym Sakramentem – o godz. 12:00, a potem, o godz. 13:00 – na uroczystą Mszę św. ku czci Niepolanego Poczęcia NMP.  
 4. Spowiedź św. – pół godz. przed Mszą św.
 5. W czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu – godzina przed Mszą św. wieczorną.        
 6. Od dzisiejszej niedzieli mamy opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na ogrzewanie naszych kościołów. Są też pierniki, rozprowadzane przez ministrantów.
 7. W przyszłą niedzielę będzie dodatkowa Msza św. w kościele św. Jadwigi – dla rodzin i dzieci I-komunijnych, o godz. 10:30, z poświęceniem medalików.
 8. 9.12. (sobota) będzie, organizowana przez naszą Caritas, zbiórka żywności w Intermarche – na paczki świąteczne dla bardziej potrzebujących. Są jeszcze „Torby miłosierdzia” – gdzie można samemu taką paczkę przygotować. Dziękujemy za zaangażowanie dla tych, którzy już się w tę akcję włączyli.
 9. Na czas Adwentu polecamy, zwłaszcza młodym, aplikację na smartfon, zatytułowaną: O!JANIEMOGE. Można ją też zeskanować kodem QR (jest na tablicy w gablocie i na naszej stronie internetowej, czy facebooku). Pozwoli ona na codzienny kontakt ze Słowem Bożym podczas Adwentu.
 10. Chociaż jeszcze sporo czasu do Świąt, już dziś chcielibyśmy zapowiedzieć wizytę kolędową w formie zeszłorocznej, a więc – na indywidualne zaproszenia. Konsultowaliśmy to w poszerzonym gronie Rady Parafialnej i innych grup duszpasterskich. W wielu parafiach wizyta duszpasterska będzie miała tradycyjną formę; u nas jednak – ze względu na specyficzne warunki, musimy ograniczyć się tymczasowo do formy z ubiegłych 2 lat.  Odpowiednie kartki są z tyłu kościoła. Można też będzie zgłaszać chęć zaproszenia telefonicznie, czy mailowo. Prosimy wówczas o adres i numer telefonu, żeby ustalić odpowiedni czas. Wizytę kolędową planujemy rozpocząć zaraz po Nowym Roku. Mamy także prośbę, żeby, w miarę możliwości, poinformować znajomych o tej formie wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Dobrze byłoby poinformować nas do Świąt Bożego  Narodzenia, żebyśmy mogli na czas wszystko ustalić.
 11. Rekolekcje adwentowe planujemy na III niedzielę adwentu, czyli 17.12.
 12. W „Gościu Niedzielnym” będzie cykl artykułów :”Projekt: odbuduj się” – by lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia.  Zachęcamy do lektury.
 13. Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie ofiary, także te dzisiejsze do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. W minionym miesiącu, do kopert i na konto parafialne wpłynęło 3 240 zł. Bóg zapłać! Za tydzień – II niedziela miesiąca – taca będzie przeznaczona na nasze zaległe i bieżące zobowiązania parafialne.
 14. Gościom i parafianom życzymy błogosławionego przeżywania Adwentu.
 15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: Henryk Kalecki, l. 81 i Leon Jachimowicz, l. 81. Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie!

MSZA ŚW.

KOŚCIÓŁ ŚW JADWIGI

BIAŁOGARD

NIEDZIELA

9.00, 12.00, 19.00

W DNI POWSZEDNIE

17.00 (X-III)

19.00 (IV-IX)

KOŚCIÓŁ ŚW JERZEGO

BIAŁOGARD

NIEDZIELA

9.00, 10.30, 12.00, 18.00

W DNI POWSZEDNIE

7.00, 18.00

KOŚCIÓŁ NMP

ŁĘCZNO

NIEDZIELA

10.30

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

codziennie pół godz. przed mszą świętą

BIURO PARAFIALNE

CZYNNE

CZWARTEK

16.00 - 18.00

SOBOTA

10.00 - 12.00